High School Golf Boys Class B Schedule

High School Golf Boys Class B Schedule

REGION 1
Monday, February 25th

Oak Grove 20-2 vs. Sargent Central 11-11 (Game 1)
Wyndmere-Lidgerwood 13-8 vs. Maple Valley 16-6 (Game 2)
Milnor 16-6 vs. Enderlin 14-8 (Game 3)
Central Cass 16-6 vs. Hankinson 10-11 (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner

REGION 2
Monday, February 25th

Grafton 15-6 vs. Larimore 12-9 (Game 1)
Griggs County Central 16-5 vs. Drayton-Valley-Edinburg 14-8 (Game 2)
Hillsboro-Central Valley 10-11 vs. Midway-Minto 13-9 (Game 3)
Cavalier 16-5 vs. May-Port-CG 12-10 (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner

REGION 3
Monday, February 25th

Strasburg/Zeeland 19-2 vs. P-B-K 9-13  (Game 1)
Ellendale 8-13 vs. South Border 12-10  (Game 2)
Lamoure-LM 18-2 vs. Kidder County 11-11  (Game 3)
Linton-HMB 16-5 vs. Edgeley/Kulm 14-8   (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner

REGION 4
Monday, February 25th

North Star 20-1 vs. New Rockford-Sheyenne 13-8  (Game 1)
Carrington 18-4 vs. Munich-Starkweather 14-8    (Game 2)
Four Winds-Minnewaukan 19-2 vs. Benson County 7-15  (Game 3)
St. John 17-5 vs. Harvey-Wells County 13-9   (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner

REGION 5
Monday, February 25th

Turtle Lake-Mercer-McClusky 19-2 vs. Standing Rock 9-12 (Game 1)
New Salem-Almont 6-16 vs. Garrison 10-12  (Game 2)
Flasher 17-5 vs. Center-Stanton 7-14    (Game 3)
Washburn 14-8 vs. Shiloh Christian 14-7   (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner

REGION 6
Monday, February 25th

Berthold 20-2 vs. TGU 12-10  (Game 1)
Westhope-Newburg 16-6 vs. Our Redeemer's 15-7  (Game 2)
Rugby  21-1 vs. Minot Ryan 12-10   (Game 3)
Des Lacs-Burlington 18-4 vs. Velva 8-14   (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner

REGION 7
Monday, February 25th

Beulah 21-0 vs. Hettinger-Scranton 8-13  (Game 1)
Mott-Regent 14-7 vs. Hazen 14-8    (Game 2)
Heart River 17-4 vs. Richardton-Taylor 12-10  (Game 3)
Dickinson Trinity 19-2 vs. New England 11-11   (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner

REGION 8
Monday, February 25th

Powers Lake 20-2 vs. North Shore-Plaza 9-12  (Game 1)
Parshall 8-13 vs. Tioga 14-8    (Game 2)
Watford City 13-7 vs. Ray 10-12   (Game 3)
Trenton 19-2 vs. White Shield 4-10   (Game 4)

Tuesday, February 26th
Game 1 Winner vs Game 2 Winner (Game 5)
Game 3 Winner vs Game 4 Winner (Game 6)

Thursday, February 28th
Game 5 Loser vs. Game 6 Loser
Championship: Game 5 Winner vs Game 6 Winner